Хайлайтер і консилер: в чому різниця?
- 23 Грудень 2020 09:59:42
- Відгуки: 0
- Перегляди: 5848
Слова «хайлайтер» і «консилер» увійшли в наш побут не так давно, і деякі модниці все ще плутають ці назви. Однак для створення гармонійного макіяжу необхідно знати відмінності між цими косметичними продуктами. У чому ж різниця між консилером і хайлайтером, якими вони бувають і як їх грамотно використовувати, розповімо в цій статті.
Що таке хайлайтер і для чого він призначений
Хайлайтер призначений для висвітлення деяких ділянок на обличчі. Цей б'юті-продукт надає обличчю сяйва. Його інша назва – люмінайзер. Якщо невелику кількість хайлайтера нанести на шкіру під очима, обличчя помітно зміниться і посвіжішає. Хайлайтер також робить риси більш виразними: світловідбиваючі частки в його складі допомагають скульптурувати обличчя.
Хайлайтер наноситься:
- на верхню частину скул;
- чоло і область над бровами;
- спинку носа;
- підборіддя;
- ділянку над верхньою губою;
- зону під очима.
Продукт важливо використовувати грамотно і не перестаратися з його нанесенням. В іншому випадку можна запросто отримати жирну шкіру, надати їй неохайного вигляду. Надлишок хайлайтера підкреслює зморшки навколо очей і в куточках губ, надаючи обличчю неприродний відтінок. Ідеальний вибір для повсякденного макіяжу – засіб без гліттера, який ніжно підсвічується шкіру.
Як правильно використовувати хайлайтер
Основна функція хайлайтера – висвітлення. Не варто намагатися замаскувати за допомогою хайлайтера прищик, який вискочив, оскільки це призведе до прямо протилежного результату. Продукт не призначений для маскування висипу, зморшок, синців, подразнень і інших дефектів. Нанесення хайлайтера на ці місця зробить їх тільки помітнішими.
За текстурою хайлайтери бувають кремоподібними, рідкими і сухими (пудровим). Для правильного вибору слід виходити з особливостей шкіри. Якщо у вас жирна шкіра, кремоподібних хайлайтерів варто уникати. Використовуйте пудровий засіб для легкого виділення скул, не наносячи його на зону носа і чола.
Навіщо потрібен консилер: його особливості та переваги
Вдалий макіяж багато в чому залежить від основи, тому шкіру необхідно наблизити до ідеального стану, зробити її більш рівною і матовою, а потім перейти до промальовування інших ділянок. Для створення ідеального тону шкіри призначені консилери – косметичні засоби для маскування недоліків. Вони покликані робити шкіру гладенькою і досконалою.
Без консилера не обійтися, якщо на шкірі є:
- запалення;
- купероз і почервоніння;
- мімічні зморшки;
- кола під очима;
- пігментні плями;
- шрами і подібні недоліки шкіри.
Якими бувають консилери і як їх правильно наносити
Щоб приховати дефекти шкіри, акуратно розподіліть тонкий шар продукту рухами пальців. Почекайте 2-3 хвилини, щоб консилер «закріпився» на шкірі. Акуратно розтушуйте кордони між природним тоном шкіри і замаскованою ділянкою.
Основні різновиди консилерів:
- Рідкий консилер. Такий засіб найбільш зручний для повсякденного використання. Консилер в рідкому вигляді містить зволожуючі елементи, тому є найкращим варіантом для сухої шкіри.
- Олівець. Засіб володіє щільною консистенцією. Добре підходить для маскування незначних недоліків шкіри (невеликих пігментних плям, дрібних прищиків, слідів від акне і несильних почервонінь).
- Стік. Ці коректори схожі з попереднім видом, проте мають густішу консистенцію. Без них не обійтися, якщо необхідно приховати серйозні дефекти шкіри (акне, темні кола під очима, купероз), але стіки зовсім не підходять для точкового нанесення.
- Кремоподібний консилер. Продукт відрізняється приємною текстурою, тому легко наноситься як пальцями, так і спонжем/пензлем. Добре маскує явні недоліки, але не підходить для жирної шкіри.
Незалежно від щільності та текстури, всі консилери створені з урахуванням особливостей делікатних ділянок шкіри – наприклад, під очима. Тому замінювати маскуючий засіб тональним кремом не рекомендується. Ідеальний консилер повинен бути на півтону світлішим, ніж тональний крем. У цьому випадку він виконає своє завдання на «відмінно».
Висновок
Різниця між консилером і хайлайтером очевидна. Ці б'юті-засоби володіють різними текстурами і виконують різні функції. Консилер складається зі щільних часточок пігменту, а хайлайтер – з дрібних світловідбивних компонентів. Завдяки консилеру вдається нейтралізувати запалення, почервоніння шкіри, нерівності, веснянки і шрами. Хайлайтери не мають маскуючих функцій і використовуються для виділення ділянок обличчя, роблячи риси більш скульптурними. Для створення ідеального макіяжу обидва продукти важливо правильно використовувати і пам'ятати про почуття міри.